אות הנוער המתנדב, לדוד אסמרה מדריך מסניף כפר הנוער אמי"ת פתח תקוה

ביום רביעי, 25 במאי, התקיים בכפר הנוער תו"ם, טקס מטעם משרד החינוך, להענקת תעודות הוקרה לנוער מתנדב במחוז מרכז. הטקס מציין עשייה חברתית משמעותית בקרב נערות ונערים מכיתות יא' ו-יב' שתורמים לקהילה.

השנה, לראשונה, נבחר מדריך מתנועת הנוער שלנו, ולבמה הוזמן דוד אסמרה, תלמיד כיתה י'ב, שנבחר מבין מאות מועמדים ראויים מישובים במרכז הארץ, לקבל את אות הנוער המתנדב על שם אלעד ריבן ז"ל.

אלעד ריבן התנדב במכבי האש כצופה אש ונהרג בזמן השריפה בכרמל בעת מילוי תפקידו. בן 16 היה במותו. הפרס שניתן על שמו מבטא את ההערכה שקיימת במשרד החינוך לבני הנוער שתורמים מזמנם למען החברה.

דוד זכה בפרס כי הוא לוקח אחריות, מארגן פעילויות לחניכי הכפר, משפיע ומוביל, מתנדב בחוה החקלאית, מעורב בפורומים של הנוער בכפר ותלמיד מצטיין.

הטקס הייחודי מוקיר את המתנדבים הצעירים, את הוריהם ואת אנשי החינוך שמלווים אותם, מתוך הבנה שבני הנוער מצליחים להתפתח בזכות התמיכה והעידוד שהם מקבלים מבני המשפחה וממסגרות החינוך. דוד הוזמן לבמה ואחריו התבקשו לעלות הוריו, מנהלת בית הספר באמי"ת פתח תקוה הגברת ברוריה פירון, ומנכ"ל התנועה ברק אברהם. מנחת הטקס אף ציינה שמדובר במקרה מיוחד והרחיבה על התנועה ועל תרומתו של דוד.

דוד והוריו הנרגשים ציינו בתום הטקס עד כמה התנועה משמעותית לדוד, מסייעת לו ומאפשרת לו להוציא מעצמו את הטוב ביותר.

דוד הוזמן על ידי רכזות הסניפים בנתניה וחדרה, לדבר בפני המועמדים להדרכה, חניכים ומדריכים, על התנדבות, יזמות ותרומה לקהילה. אנחנו גאים בו ומאחלים לו להמשיך ולעשות חיל ובטוחים שזוהי רק ההתחלה.