התנדבות בימי לחימה

הנוער של ביחד אניה באניה הצטרף להתנדבות האזרחית בעורף, בשבוע הראשון שלאחר הטבח של השבעה באוקטובר.

בסניף חדרה ארגן שראל, אחד המדריכים, את בני הנוער ויחד חברו למתנדבים בתיכון חדרה. הם ארזו חבילות לחיילים עם מזון, טואלטיקה וציוד נדרש, וסחבו את הקרטונים אל המשאיות שהובילו את הציוד לבסיסים ולשטחי הכינוס בדרום ובצפון. חניכי סניף נתניה התנדבו גם הם במיון ואריזה של ציוד לחיילים, במתנ"ס קריית השרון שבעיר.

התנדבות נוספת התקיימה במלון פארק בנתניה אליו הגיעו מפונים מאשקלון ומשדרות. כשהתברר כי הם עולים חדשים מאתיופה שנמצאים בארץ כשנה, התארגנה הקהילה האתיופית בעיר להכין להם מאכלים מסורתיים, מאחר והם אינם אוכלים את האוכל הישראלי הרגיל. מדריכי הסניף הגיעו אל מלון פארק וחילקו בחדר האוכל את התבשילים למפונים.

אנחנו גאים בחניכים שלנו שלא רק מדברים על מעורבות ואחדות אלא פועלים עבורם הלכה למעשה ומדי יום, בשגרה ובחירום. מודים על התגייסות נרחבת של חניכים, צוות והורים, שהגיעו לתרום מזמנם, ובעיקר סמכו על התנועה גם בימים מורכבים.

ולסיום מספר מילים לחניכי סניף אשקלון שפונו למרכז ביחד עם בני משפחתם בעקבות הפגזות בלתי פוסקות על העיר, ולחניכי כפר הנוער אמי"ת פתח תקווה שנמצאים עדיין בבתים ועוד לא חזרו לפעילות. תחזיקו מעמד, אנחנו איתכם, חושבים ומלווים, ומקווים שכולנו בארץ ובתנועה, נחזור בקרוב לשגרה ולעשייה למען קירוב לבבות ומעורבות חברתית מלאה.