מהנעשה בסניפים בימים לא פשוטים

מתחילת "חרבות ברזל", אנחנו בביחד – אניה באניה, לומדים מה ניתן לעשות יום ביומו, וחוזרים לפעילות היכן שאפשר ובהתאם להנחיות.

בשבת השבעה באוקטובר, חניכי סניף כפר הנוער אמי"ת פתח תקווה היו עדיין בחופשה בבתים ולא חזרו ללמוד למחרת ולכן פעילות הסניף עדיין לא התחדשה.

חניכי סניף אשקלון פונו במהלך השבועות שלאחר הטבח עם משפחותיהם אל מחוץ לעיר המופגזת, כשרכזת הסניף נצנת קסה, שומרת איתם על קשר בטלפון ודרך הזום.

הסניפים בחדרה ובנתניה, שזוכים לשקט יחסי, חזרו לפעילות בהדרגה. בהתחלה בזום ואחר כך חזרה למפגשים רגילים בהתאם להוראות פיקוד העורף והעיריות.

 

בסניף חדרה מחכים לחזור לשגרה

ביום רביעי ה־25 באוקטובר, הגיעו מדריכי סניף חדרה לפעולה בנושא תקנון הסניף וכללי התנהגות, כחלק מההכנות לקראת פתיחת שנת הפעילות, שתוכננה לימים שלאחר חגי תשרי. המדריכים משקיעים בפעולה השבועית עם החניכים מהשנה שעברה, ומגיעים לכל מפגש מוכנים, וזאת למרות הימים המורכבים. בנוסף, כשהם חדורי מוטיבציה, ביקשו המדריכים להקדים את הפנינג גיוס החניכים ופתיחת השנה, שתוכנן ונדחה בעקבות המצב, וזאת על מנת לחזור לפעילות במהרה.

אנחנו שמחים ליידע שההרשמה לקורס ההדרכה החדש של הסניף עומדת להיסגר, וכולנו תקווה שייפתח בקרוב.

 

סניף נתניה בפעילות מיוחדת

מדריכי סניף נתניה התגייסו להעביר פעילות לילדים שפונו עם משפחותיהם מאשקלון, שדרות ונתיבות – אל מלון רמדה שבנתניה. הפעילות תואמה עם עיריית נתניה וצוות בית המלון.

אורית, רכזת החניכים של הסניף, הובילה את הפעילות, כשיחד איתה הגיעו מדריכים מהתנועה ומספר הורים מתנדבים. בקומה התחתונה של המלון, שהוקדשה לילדים, חילקו המדריכים את המרחב לארבע תחנות פעילות לפי גילאים והן: יצירה, משחק זיכרון, חבילה עוברת ומשחק הכיסאות. לאחר הכנה קלילה, הילדים התקבצו למטה והפעילות החלה.

 

אמילי זכתה בקטנטנים, בני חמש ושש. בכישרון רב היא ציירה דמויות של בעלי חיים, שהילדים נהנו לצבוע ולשחק עימן והצטערו כשהפעילות הסתיימה.

תומר, אחד המדריכים, שסיים את קורס ההדרכה ממש לאחרונה, הוביל את "משחק הזיכרון", וזו הייתה הפעם הראשונה שהדריך מאז שסיים את הקורס. לתחנה שלו הגיעו ילדים צעירים בגילאי שבע ושמונה. בסבלנות אין קץ ובבהירות הוא הסביר להם את חוקי המשחק, יוצר איתם קשר ומאפשר להם לשתף עימו פעולה.

שרה, מדריכה ותיקה יותר, העבירה את משחק החבילה עוברת. בכל פעם כשהחבילה עצרה, הילדים שזכו לקרוע את העטיפה העליונה, גילו פתק עם שאלה שהתייחסה אליהם, ואפשרה להם לספר מעט על עצמם. כך שרה עודדה אותם בעדינות להיפתח – כשהכול נעשה בחן, רגישות והתרגשות, בדרך אל הפרס הנכסף.

כעשרה הורים שהצטרפו לפעילות, נהנו גם הם מתרומת הנוער ומהדינמיקה שנוצרה בינם לבין הילדים, כשהם תורמים בעצמם לפעילות ולאווירה הטובה.

אנחנו מודים לרכזים ולצוות התנועה שעושים ככל הניתן כדי לדאוג לחניכים ולקיים שגרה גם בימי לא פשוטים של לוחמה בדרום, להורים שהצטרפו, ומאחלים לכולנו לחזור בהקדם לשגרה מיטיבה.