סיום קורס הדרכה מחזור ב' סניף נתניה

ביום ראשון ה־8.1.23 התקיים טקס לרגל סיום קורס ההדרכה של מחזור ב' בסניף נתניה, בנוכחות בוגרי הקורס, ההורים, מנכ"ל התנועה ברק אברהם, ציפי סמני מנהלת התפעול ורכז הסניף נגה אייטגב. כיבדו, גל אחראית תנועות וארגוני הנוער בעיריית נתניה , אליאס מהרי האחראי על שותפויות מטעם עיריית נתניה, ושלושה מדריכים בוגרי המחזור הראשון, לירן, אוראל וטל, שהגיעו לתמוך במדריכים הצעירים.

את הטקס הנחו אמילי ואדי, שניים מבוגרי הקורס שהזמינו את מנכ"ל התנועה ברק אברהם לפתוח את הערב. ברק סיפר להורים כי המדריכים הצעירים סיימו קורס של למעלה משלושה חודשים שבו הם למדו על ערכי התנועה כמו זהות ומנהיגות, למדו מהי תנועת נוער, מהי אחריות המדריך, כיצד בונים מערכי הדרכה ועומדים מול קהל החניכים. עוד סיפר ברק כי במהלך הקורס החניכים חוו חוויות מיחדות ומגבשות כמו מפגש עם נשיא המדינה, סדנאות העשרה, הרצאה על מנהיגות שהעביר מסרט מנגשה, והתנדבו בחלוקת חבילות מזון לכבוד החגים. מאחר והתנועה היא מקום חברתי, הם בילו ונהנו יחד בימי גיבוש שהתקיימו בפיינטבול, בפיקניק "על האש" ובהחלקה על הקרח.

לאחר דבריו של ברק, נציג העירייה אליאס מהרי, הוזמן לדבר וסיפר על שיתוף הפעולה בין העירייה לתנועה, שהתקבלה לתוכנית הממשלתית "הדרך החדשה". אליאס זכה לתעודת הוקרה מטעם התנועה כאות תודה והערכה על שיתוף הפעולה לאורך הדרך.

סרט הקורס שצילמה וערכה ציפי סמני מנהלת התפעול של התנועה, הוקרן להורים, ונגה אייטגב הרכז נשא דברים וסיפר על הקורס מנקודת מבטו. אמילי ואדי הזמינו לבמה את חבריהם שסיפרו, כל אחד בתורו, מה קיבלו מהפעילות עד כה. אחד החניכים סיפר שהתנועה היא כמו הבית השני שלו, ואמר "כיף לי להגיע ואני מצפה להמשך." חניך אחר אמר, "תודה לנגה, ציפי וברק שלא ויתרו עליי."

הערב הסתיים במתן תעודות לבוגרי הקורס וחלוקת חולצות מדריך. בשבועות הקרובים המדריכים הצעירים יגייסו בבתי הספר היסודיים ובשכונות חניכים לתנועה, ויחלו בפעילות.

אנחנו מודים מקרב לב לנגה ולציפי על הכנת הטקס עם החניכים, ועל עשייה והשקעה לאורך כל הדרך.