השבוע בסניפים

הקיץ באניה באניה חי ושוקק ממש כמו במהלך השנה. באשקלון ובחדרה מתקיים קורס ההדרכה וסניף נתניה פעיל כאילו החופש הגדול לא נמצא בעיצומו. לפניכם עיקרי הפעילות בסניפים, שממשיכים לצמוח, לעבוד ולהתכונן לשנה הבאה.

סניף נתניה גדל גם בקיץ

החופשה הגיעה לעיר נתניה אך בעוד שתלמידי בתי הספר מורידים הילוך, בסניף נתניה ממשיכים כרגיל. רוב המדריכים עובדים במהלך היום ועדיין מקדישים מזמנם ולא מוותרים על התרומה השבועית לחניכים.

בשבוע האחרון החליטו מדריכי הסניף על פעולה קייצית ותכננו את המשחק "חפש את המטמון". הגיע לבקר אייזיק סג'ן, בנם של ג'ולי אלטמן ואלכס סג'ן, מתומכי התנועה מראשיתה. אייזיק נכח בהכנות, בפעילות בקבוצות ובשלב העיבוד, בו המדריכים מתכנסים ודנים בפעילות, בודקים מה עבד ומה ניתן לשפר לפעם הבאה. הוא מצא סניף שוקק במדריכים וחניכים שממשיכים בעשייה ולא מוותרים על זמן משותף. חניכי הסניף מצידם, מעריכים את ההשקעה ומצביעים ברגליים, ולראיה מספר החניכים בסניף גדל מתחילת הקיץ.

 

סניף אשקלון בערב גיבוש וחוויה

חניכי קורס ההדרכה בסניף אשקלון נפגשו בשבוע החולף במרינה שבעיר. בתחילת הערב התקיימה שיחת חתך לחניכים שמשתתפים בקורס ההדרכה, בה כל אחד סיפר על החוויות שלו מתחילת הקורס. בהמשך הערב עברו החניכים לפעילות בחדר בריחה. לפעילות זו הם הורשו להזמין חברים, במטרה להגדיל את מספר בני הנוער הפעילים בסניף המתפתח. בני הנוער שהצטרפו לא ידריכו בתנועה אך מוזמנים לקחת חלק בתוכניות העשרה והיזמות ובפעילות שמתוכננת לשכבה הבוגרת.

 

בסניף חדרה מגדילים ראש

חניכי קורס ההדרכה בסניף חדרה נפגשו לפני שבוע ודנו בדמותו של המדריך, מה נדרש ממנו ואילו ערכים צריכים להיכלל באישיותו. במהלך המפגש החניכים הזכירו הקשבה, הובלה, אמפתיה, השראה ועוד.

כאות לכך שהם לא דיברו מן הפה לחוץ, החניכים החליטו להקדיש את השבוע הבא לעיצוב הסניף ומתכננים לצבוע את הקירות, לכתוב עליהם משפטי השראה ולתלות מדפים ומראות. אנחנו משוכנעים שהמשך יבוא.