צועדים ביחד

תנועת הנוער "ביחד–אניה באניה" זכתה לארח את ידידי התנועה והתומכים המרכזיים שעומדים בראש קרן "ברניק תרבות" – עידית ואודי, שהגיעו לביקור קצר בארץ. הקשר בין עידית ואודי לבין ברק אברהם מנכ"ל התנועה, החל לפני כשלוש שנים בפנייה מטעם משפחת ברניק שהביאה למפגש בו נוצר קשר חם שהולך ומתחזק עם השנים.

 

עידית ואודי עבורנו הם יותר מתורמים. מאז אותה פגישה ראשונה הם מקבלים באופן שבועי וכמעט יום יומי עדכונים מהשטח, כשהם שותפים לסיעור המוחות, לתכנון ולקידום התנועה. התרומה והמעורבות שלהם נעשית תמיד כדרכם; בצניעות, מאחורי הקלעים ומתוך רצון אמיתי לקדם את בני הנוער ולאפשר לתנועה להניע מתוך השטח, שינוי שהוא עמוק, מתמשך ורציני.

 

הביקור שתוכנן מזמן ונדחה בעקבות שנות הקורונה, התקיים בשלהי אוקטובר, מאפשר לרכזים, למדריכים ולחניכים, להכיר את עידית ואודי, ולעידית ואודי לראות את תוצאות ההשקעה רבת השנים ולהכיר באופן אישי את בני הנוער.

במפגש שהתקיים בסניף נתניה, נפגשו בני משפחת ברניק עם חניכים, מדריכים ורכזים ששיתפו עד כמה התנועה תורמת להם ומשנה את חייהם מהיסוד. למפגש הצטרף אלירן צלאח בוגר המחזור הראשון של התנועה מסניף אמי"ת פתח תקווה, שמרכז כיום את קבוצת הבוגרים של התנועה. אלירן שיתף שהמעבר מחניך, למדריך ומשם לעבודתו כרכז הבוגרים, הוא המשך ישיר ושהוא רואה את עצמו חלק מהתנועה גם בעתיד.

לקראת סיום הביקור נציגת החניכים הגישה בהתרגשות זר פרחים למשפחת ברניק ותעודת הוקרה מטעם התנועה ובה תמונות מפעילויות השנה החולפת. כולנו הרגשנו שזה המעט שאנחנו יכולים לתת בחזרה.

במהלך שהותם בארץ, ברק, עידית ואודי נפגשו עם גורמים שונים שיכולים לעזור לתנועה לצמוח ולהתקדם. בין השאר התקיימה פגישה עם נציגים מעיריית חדרה ועם אישים נוספים מתחום התרבות, וכבר מותר לגלות שנרקמת תוכנית לפרויקט חדש ומיוחד שייגע בשורשים ויצירה.

ברק שיתף והדגיש עד כמה הידידות והקשר בין התנועה לעידית ואודי ייחודיים ואף כינה זאת "אהבה ממבט ראשון." הוא הביע הערכה עצומה להשקעה של משפחת ברניק בתנועה מבחינה ערכית וחומרית לאורך השנים, הודה על הדלת הפתוחה שקיימת בינו לבינם להתייעצויות ועל הזמן שהקדישו בעת ביקורם לקיום הפגישות השונות.

אנחנו מודים בהזדמנות זו לעידית ואודי על כל מה שהיה עד כה ועבור כל מה שלפנינו.