שיחה על אחדות בבית הנשיא

תנועת הנוער שלנו קיבלה פניה מרגשת מלשכת בית הנשיא, בה הוזמנו להצטרף כקהל באירוע שהתקיים בתשעה באב בנוכחות נשיא המדינה ורעייתו. המפגש עסק באחדות וההזמנה האישית הגיעה מתוך הכרה בביחד – אניה באניה, כתנועה שבדיוק כשמה, מקדמת ופועלת למען שיוויון, קבלה ואחדות בחברה הישראלית.

לבית הנשיא הגענו מדריכים, רכזים ובוגרים מכפר הנוער אמי"ת פתח תקווה, סניף חדרה וסניף נתניה, כשלצערנו ברגע האחרון ובעקבות המצב הביטחוני, נבצר מחניכי סניף אשקלון להצטרף.

האירוע נפתח בדברי נשיא המדינה שהתיחס למצב הביטחוני, שולח מסר של תמיכה וחיזוק לתושבי עוטף עזה ולכל אזרחי ישראל. הנשיא אמר לקהל עד כמה חשוב ללמוד את לקחי הפילוג ושנאת החינם ושהוא מתרגש מהדור הצעיר שהגיע, כי הם אלה שיובילו את המדינה בעתיד.

רעיית הנשיא שנשאה דברים, התייחסה לכך שהבית שבו אנחנו חיים הוא של כולנו וחשוב לדאוג שיכיל, במלוא מובן המילה, את כל יושביו.

לאחר מכן התקיים פאנל שהנחה ג'קי לוי בהשתתפות הרב שרלו, רינו צרור וחן ארצי-סרור. הרב שרלו דיבר על חשיבות המחלוקת ועל הסכנה שבהחזקת דעה אחת. מחלוקת, אמר, אינה רעה אך חשוב לדעת לנהל אותה. עוד הוסיף ואמר ששפה של הגינות קודמת לאחדות ושאיחוד עושים כשמכירים בקיומו ובחשיבותו של הזולת.

בהמשך התקיימה שיחה בין נשיא המדינה והזמר אביב גפן, ששוחחו על נוקשות אידיאולוגית והמחיר שבצידה אל מול פתיחות, סבלנות וסובלנות. אביב גפן שוחח על השינוי שחל בדעותיו ועל חשיבות החינוך לתרומה לקהילה והכרת האחר. יחד סיכמו שאין ספק שבשורת העתיד תגיע מהצעירים.

בתום המפגש הענקנו תעודה משלנו לנשיא, לרעייתו וללשכת בית הנשיא, בה הודנו להם על ההכרה וההזמנה לאירוע. לאחר מכן נעמדנו לסדרת תמונות עם הנשיא, רעייתו והנוכחים ויצאנו לגינת בית הנשיא לשיחת עיבוד של המפגש והחוויה.

הנערות והנערים התרגשו מהחוויה ואחד מהם אמר, "היה מרגש ואני כל כך שמח להיות חלק מהתנועה."