תוכנית מורשת של תנועת "ביחד – אניה באניה", יצאה לדרך

ביום חמישי ה-1 בדצמבר, התקיים בסניף נתניה המפגש הראשון של "תוכנית מורשת" – המיזם החדש של התנועה. לפיילוט נבחרו ארבעה בני נוער, כולם חניכי מחזור ב' של קורס ההדרכה בנתניה, שהגיעו יחד עם הוריהם למפגש עם מובילי התוכנית, רמי ירושלמי וצור עיטם.

הפיילוט שמתוכנן לעשרה מפגשים, יעניק למשתתפים כלים אמנותיים כצילום, עריכה ואנימציה, שבעזרתם הם יחקרו ויספרו את הסיפור המשפחתי האישי שלהם. את כל זה הם יעשו במשותף – הורים וילדים.

במפגש הראשון נערך סבב היכרות בין המשתתפים, וההורים סיפרו מעט מהסיפור המשפחתי. המפגש הסתיים עם משימה ראשונה, ליצור עץ משפחה ולרשום בו את שמות בני המשפחה בעברית ובשפת הארץ ממנה עלתה המשפחה לישראל.

השידוך בין התנועה לבין רמי ירושלמי החל בזכות רעיון ומפגש שיזמו ידידי התנועה והתומכים המרכזיים, עידית ואודי ברניק, יחד עם מנכ"ל התנועה ברק אברהם. כשהמטרה היא ליצור מסגרת שתאפשר לבני הנוער להעמיק את החיבור האישי שלהם עם משפחתם, דרך חקר העבר ויצירה של גשר בין דורי.

מאחורי התוכנית עומד רעיון, שהוא חלק מהבסיס האידיאולוגי והפדגוגי של התנועה, לפיו היכרות עם העבר, וחוויה משפחתית וקהילתית מאחדת, תורמים לגיבוש הזהות ולביטחון של בני הנוער.

אנחנו נמשיך לעקוב אחר הפיילוט המרתק ונשמח להביא לכם בהמשך דוגמאות מהתוצרים.