חוגגים כדורגל – שיתוף פעולה שכולו ספורט ולב

בשכונת אזורים בנתניה, כבר מספר שנים, מתקבצים מדי שבת ילדים ונערים לאימון כדורגל ותחרויות ספורט. לפרויקט המיוחד הזה שכולו על טהרת ההתנדבות, קוראים פרויקט איתן, כי הוא קרוי על שמו של איתן טגניה ז"ל, פעוט בן שנתיים שנפטר ממחלה קשה בשנת 2018.

 

אביו של איתן, עמי, שהוא גם מאמן כדורגל, החליט לצאת בשבתות לשחק עם בנו הנוסף כדי לעזור לבן ולעצמו להתמודד עם הכאב הנוראי. עם הזמן התאספו ילדים במגרש ועמי החל לאמן אותם. עוד ועוד שבתות ועוד ועוד מצטרפים – ופרויקט איתן נוצר. להנצחה מגוייסת כל משפחת טגניה ובראשם עמי ואישתו סמאיי, ומטרתה להנציח את איתן דרך ההשקעה בחיים, בילדים ובחינוך לאהבת המשחק.

שנה וחצי אימן עמי לבדו בימי שבת, עד שחלק מההורים שראו מה ילדיהם עושים במגרש, החלו להצטרף ומאגר המאמנים שכולו מושתת על מתנדבים, הלך וגדל. השנה הגיע פרויקט איתן למספר שיא עם 200 ילדים ובני נוער מכיתה אלף ועד לחטיבות העליונות, שמגיעים בכל שבוע לשחק כדורגל.

 

שיתוף הפעולה בין פרויקט איתן לתנועת הנוער שלנו

הקשר בין הפרויקט לסניף נתניה ולתנועה, נוצר בכלל ברכבת. חבר במועצת העיר נתניה והפעיל החברתי, אמייה טגה, פגש את ברק אברהם מנכ"ל התנועה. טגה, שחקן כדורגל בעברו וידיד התנועה, סיפר לברק על פרויקט איתן והציע שישתפו פעולה.

בשבת, ברק ניגש למגרשים וראה את עבודתם של מתנדבי הפרויקט ובעיקר צפה בהמוני ילדים, בקבוצות לפי גיל, משחקים ונהנים. ברק ועמי שוחחו ביניהם וברק הציע שיתוף פעולה מלא שיעניק לפרויקט מעטפת אירגונית ולילדים את האפשרות להצטרף כחניכים לתנועה שפועלת להעצמה, מעורבות, נתינה, אחריות והיכרות עם עצמנו ועם הסביבה.

ההצעה התקבלה והתגבשה וביום שבת, ה־10.6.23, באירוע מלהיב של ספורט וכדורגל, שכלל תחרויות וחלוקת גביעים, נחנך שיתוף הפעולה בין התנועה לפרויקט איתן. בטקס שנערך לכבוד פתיחת השותפות, סמאיי אימו של איתן, ריגשה במיוחד כשסיפרה על בנה הקטן, על הפעילות לזיכרו ועל הבחירה להנציח דרך צחוק ילדים, תנועה ועשייה. בנוסף דיברו עמי, אמייה וברק ובירכו על העשייה המשותפת. לברכות הצטרפו הורים רבים שנכחו בטקס.

ומה הלאה?

החל מהקיץ התנועה תרחיב את פעילותה גם לילדי היסודי כדי לאפשר לילדי פרויקט איתן הצעירים להשתתף בפעולות התנועה, כשחניכי התנועה יוזמנו להשתתף בפעילות הפרויקט.

מכאן אנחנו מתכוונים רק לגדול. התנועה תרחיב את פרויקט איתן לסניפים ולערים נוספות וכך הילדים ייהנו גם מכדורגל וגם מפעילות התנועה. ניפגש בסניפים ובמגרש.