תעודת הפעיל המצטיין למדריך התנועה

כשטל דיוויס, תלמיד כיתה י"ב, סיים את קורס ההדרכה בסניף נתניה, הוא הגיע לברק אברהם מנכ"ל התנועה ולרכזת הסניף, ציפי פקדו, וביקש להקים קבוצת כדורגל שתתחרה בליגת השכונות.

ב"אניה באניה" לא עושים עבור החניכים אלא נותנים להם את כל הגיבוי לחלום, לחשוב, לבצע ולהגשים, ונמצאים עבורם כשעולים קשיים.

"מה אתה צריך כדי לבנות קבוצה?" טל נשאל, ומנה: כדורים, חולצות, קונוסים, מאמן, שחקנים…

לאחר שהבין מה נדרש, פנה טל לגורמים המתאימים, הלך לבתי ספר, גייס מדריכים חדשים שרצו לקחת חלק בקבוצת הכדורגל. וכך, צעד אחר צעד הוא בנה קבוצה, דואג לבקש, לדחוף ולעזור לנו לעזור לו.

 

קבוצת הכדורגל הראשונה של "אניה באניה", התחילה לשחק בטורניר השכונות של העיר, וכמו בספורט, לפעמים הצליחו יותר ולפעמים פחות. מה שבטוח הוא שבהנהגת טל הם מתמידים. ברק וציפי ראו את טל יוזם, מנהיג אחרים, לא מוותר, מנדנד כשצריך, מרים ראש ומעודד לאחר הפסדים ובעיקר ממשיך הלאה – סוחף אחריו בני נוער נוספים. את כל זאת הוא עשה בנוסף להדרכת חניכיו בתנועה. ציפי התרשמה והחליטה להמליץ עליו לאות הפעיל המצטיין, ברק אברהם מנכ"ל התנועה כתב מכתב המלצה על פעילותו בתנועה ותרומתו לחברה.

אות הפעיל המצטיין הוא תעודת הוקרה שניתנת לתלמידי כיתות י"ב שפועלים למען בני נוער אחרים ומצטיינים בעשייה חברתית. כדי להיבחר עליהם לשמש בתפקיד ריכוזי ולהוביל מדריכים ובני נוער, בתוך הארגון בו הם מתנדבים. התלמידים המצטיינים נבחרים בשיתוף פעולה של הארגון, בית הספר, משרד החינוך ומינהל חינוך.

אז ציפי הגישה… וטל נבחר.

ביום שלישי 31 במאי, נערך במרכז הקהילתי קריית השרון, טקס לפעילים המצטיינים בנוכחות ראש העיר נתניה, הגברת מרים פיירברג, שחילקה את אותות ההצטיינות. טל הוזמן לעלות לבמה יחד עם עוד שני תלמידים שנבחרו מבית ספרו, כשבאולם נכחו הוריו, מנכ"ל התנועה ברק אברהם, רכזת הסניף ציפי פקדו וגם סבתו של טל שהתרגשה מאוד מהמעמד. הסבתא לא הפסיקה לשבח את התנועה וסיפרה עד כמה טל נהנה בתנועה ואיחלה לנו המשיך בעשיה למענו ולמען שאר בני הנוער.

טל סיפר שמאז הצטרפותו לתנועה חייו השתנו והוא כבר חושב על היוזמה הבאה, להקים טורניר כדורגל לחניכי התנועה, תחת הכותרת: "לצאת מהמסכים." כשאימו אמרה לו שעוד מעט הוא מסיים את בית הספר והקשר עם התנועה ייגמר, ענה טל שהתנועה היא לכל החיים.