מדריכי התנועה מבקרים בבית הנשיא

כחלק מהתוכנית לפיתוח המנהיגות בקרב חניכי התנועה, בוגרי קורס ההדרכה מסניף נתניה נסעו במהלך חודש מרץ 2022, לביקור ראשון בבית הנשיא. אליהם התלוו רכזת הסניף ציפי פקדו ומנכ"ל התנועה ברק אברהם.

קרוב לעשרים מדריכים הגיעו לביקור ולכולם זו הייתה הפעם הראשונה בבית הנשיא. ההתרגשות הייתה רבה והאירוע צוין כמשמעותי ומרחיב אופקים.

מדריך מטעם מרכז המבקרים של בית הנשיא, ליווה את הקבוצה בסיור במעון הרשמי, סיפר על ההיסטוריה הנשיאותית, על האנשים שמילאו במהלך השנים את התפקיד ואנקדוטות מיוחדות על כל אחד ואחד.

הסיור כלל גם ביקור באולם הטקסים וקבלות הפנים ובגינה המיוחדת של המשכן, שמכילה בין השאר, את פסלי הנשיאים, צמחיה עשירה ובריכות נוי.

כבוד נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג וברק אברהם מנכ"ל התנועה, מכירים באופן אישי מספר שנים, ולכן ברגע שברק תיאם את הביקור הוא יצר קשר עם הלשכה בניסיון לתאם פגישה בין הנשיא לבני הנוער. לצערנו פגישה זו לא יצאה הפעם אל הפועל, בשל יומן עמוס, אך הנשיא שלח לנוער התנועה הנרגש התנצלות אישית.

הביקור בבית הנשיא נכלל בסיורים שמתוכננים לכל מדריכי התנועה במוסדות השלטון שהם: בית הנשיא, כנסת ישראל ובית המשפט העליון – וזאת כחלק מהעמקת החיבור של הנוער למדינה, למוסדותיה ולהיסטוריה שלה. המדריך המלווה מטעם בית הנשיא, התרשם מהמבקרים הצעירים ואמר בתום הביקור שהם לא רק מנהיגי העתיד אלא גם מנהיגים בהווה. לנו לא נותר אלא להסכים.